Oceny na stronie

Powracam do rozwiązania z roku szkolnego 2014/2015. Serwis z ocenami powstał wtedy z myślą o informowaniu o ocenach z zajęć prowadzonych przeze mnie. Od dzisiaj do serwisu mogą zalogować się tylko ci uczniowie, którzy mają ze mną zajęcia z: informatyki [G3], matematyki [G2b] i zajęć komputerowych [SP4-6].

Dodano dnia: 2016-01-06

Oceny na stronie????

Zarządzeniem Dyrekcji zawieszono działanie witryny do odwołania. Ponieważ nie mogą być dopisywane kolejne oceny - martwa witryna nie ma racji bytu. W związku z powyższym jest zdjęta do odwołania.

Dodano dnia: 2015-12-11

Matematyka na stronie

Wprowadziłem dział, który będzie dotyczył matematyki w gimnazjum. Powstrzymywała mnie przed tym wizja tworzenia obrazków z wyrażeniami matematycznymi do czasu gdy odkryłem MathJax. Właśnie tydzień czasu spędziłem na nad nim. Efektem jest mały poradnik, jak go używać na stronie. Wszystko zostało sprawdzone (i działa) w przeglądarce Opera. Ograniczyłem się tylko do podzbioru poleceń zawartych w LaTeX-u (czytaj w latechu lub lejtechu - litera X jest grecką literą chi). Używanie MathML jest dla przeciętnego użytkownika za trudne.

Dodano dnia: 2015-02-27

Trochę matematyki

Właśnie dzisiaj wykombinowałem, że strona ta może być miejscem do przedstawiania moim uczniom zagadnień związanych z nauczaniem matematyki. Znajdą się tutaj więc zadania z przykładowymi rozwiązaniami, a także zadania do rozwiązania przez uczniów. W szczególności uczniowie poprawiający oceny z danego działu zobowiązani są przedstawi pisemne rozwiązania tych zadań.

Dodano dnia: 2014-11-20

Schemat działania

Dokonałem wstępnego podziału zgromadzonego materiału i znalazło to odzwierciedlenie w menu głównym. Tworzenie kategorii (w tym nazewnictwa) nie jest nigdy dziełem, które można uznać za udane. Z pewnością każdy zrobiłby to inaczej.

Dodano dnia: 2014-10-03

Start strony domar.edu.pl

Pewien splot okoliczności spowodował, że strona o takim adresie wystartowała. Jednym z powodów jest uporządkowanie zbieranych różnego rodzaju materiałów. Z drugiej strony tworzenie witryny jest wyzwaniem w zakresie doskonalenia swoich umiejętności informatycznych. Wiele wody upłynie, zanim będzie ona sprawiała wrażenie, że jest bliska ukończenia. Ale w miarę wolnego czasu będę starał się ją uzupełniać i rozbudowywać.

Dodano dnia: 2014-08-31


strona 1 z 1