strona 1 z 2  < 1  2 >

Kapliczki na słupach

Jasienna. Kapliczka na betonowym słupie wystawiona 1977 r. Metalowa, przeszklona, w formie latarni, z gipsową figurką Serca Jezusa.

Koniuszowa, parcela J. Pach. Kapliczka na słupie, metalowa, przeszklona w formie latarni z figurką M.B.Różańcowej. Wystawiona w II połowie XX w.

Mogilno. Kapliczka na słupie, metalowa, przeszklona w formie latarni. Wewnątrz figurka Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej.

Mogilno, parcela J. Filip. Skrzyżowanie Mogilno – Posadowa. Kapliczka na słupie, metalowa, przeszklona w formie latarni, z II połowie XX w. Wewnątrz Chrystus Ukrzyżowany.

Słowikowa - przy drodze, parcela A. Górowskiego. Kapliczka powstała w 1970 r. w miejsce starszej, wiszącej na trzech kolejnych krzyżach. Metalowa, oszklona z metalowym krucyfiksem, na betonowym.

Trzycierz – przy drodze parcela J. Zięcina. Na metalowym słupie kapliczka przeszklona, w formie latarni. Wewnątrz figurka Matki Boskiej.

Wojnarowa Mosteczna, parcela S. Oratowskiego. Kapliczka na słupie zbudowana w latach 1910-1920, odnowiona w 1965 r. W metalowej konstrukcji przeszklonej z zadaszeniem figura Matki Boskiej.

Wojnarowa Mosteczna, na parceli M. Oratowskiego. Na słupie kapliczka w kształcie latarni, wybudowana w 1977 r. w miejscu zniszczonego krzyża.

strona 1 z 2  < 1  2 >