strona 1 z 4  < 1  2  3  4 >

Kapliczki na postumentach

Poniżej kościoła w stronę Jamnej.

Granica Jasienna Mieściska - Lipnica Wielka Żebraczka. Na wysokim postumencie posąg kamienny Matki Boskiej z Dzieciątkiem osłonięty dekoracyjnym, blaszanym zadaszeniem. Fundowana w II połowie XIX w. przez M. Ruszek. Rzeźbę wykonał kamieniarz z Zakliczyna.

Janczowa, koło sklepu. Na postumencie murowanym, otynkowanym, w konstrukcji metalowej, przeszklonej, z daszkiem dwuspadowym. Figura św. Antoniego.

Koniuszowa. Parcela J. Rola. Figura Matki Boskiej Szkaplerznej.

Koniuszowa, przy drodze do Mogilna, parcela W. Sierotowicz. Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej w przeszklonej konstrukcji metalowej na ozdobnych filarkach. Pierwotnie na drzewie, przeniesiona na drugą stronę drogi po wycięciu wierzby.

Koniuszowa przy drodze do Mogilna, parcela G. Jelińskiego. Na postumencie, w przeszklonej konstrukcji metalowej, z płaskim zadaszeniem figura Matki Boskiej Różańcowej z połowy XX w.

Korzenna, parcela E. Jawora. Na postumencie kamiennym z płaskorzeźbą Matki Boskiej z Dzieciątkiem w płytkiej wnęce drewniana figura Chrystusa Frasobliwego. Osłonięta blaszanym zadaszeniem. Fundowana w 1890 r. przez kowala B. Piątkowskiego. Rzeźbę wykonał J. Gręblowski.

Korzenna, przy drodze na Pogwizdów, jedna z dwóch kapliczek fundacji K. Mróz. Na postumencie z cegły, konstrukcji metalowej, przeszklonej z czterospadowym zadaszeniem, pokrytym blachą. Wewnątrz gipsowa figura Serca Pana Jezusa. Na frontowej szybie napis „Ofiarujmy Serca Jezusowi”.

strona 1 z 4  < 1  2  3  4 >